
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 1.25 V |
| Initial Accuracy | 0.05 % |
| Shunt Current | 20 mA |
| Cathode Current | 7 µA |
| Output Type | Fixed |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$8.31110
Ext.Price$8.31110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.31110 | $8.31110 |
| 10 | $8.10010 | $81.00100 |
| 25 | $8.03294 | $200.82350 |
| 50 | $7.96634 | $398.31700 |
| 100 | $7.90026 | $790.02600 |
